Fasádny obklad Fundermax – technické informácie

FunderMax max® EXTERIOR – sú extrémne odolné dekoratívne vysokotlakové lamináty (HPL) vyrobené na báze prírodných vlákien, ktoré sa impregnujú  živicou a následne lisujú v špeciálnych  lisoch za pomoci vysokého tlaku a teploty. Týmto procesom fasádne dosky  Fundermax získavajú charakteristické vlastnosti a ich povrch nadobúda dekoratívny farbu či vzor. Vďaka svojim jedinečným vlastnostiam a následnému dvojitému vytvrdnutiu akrylpolyuretánovou živicou (PUR) sú extrémne odolné voči poveternostným vplyvom, čo ich robí zvlášť vhodnými pre dlhotrvajúce opláštenie odvetraných fasád a balkónov.

Ochranná akrylpolyuretanová vrstva a takzvaný dvojito vytvrdený povrch pomáhajú zvyšovať odolnosť laminátov proti poveternostným vplyvom a kyslým dažďom, ale aj proti slnečnému žiareniu. Ochrana z vysoko zhustenej akrylpolyuretanovej živice tvorí uzavretú povrchovú vrstvu a chráni hlavne dekor, ktorý sa nachádza pod ňou. Vďaka tomu povrchové vyhotovenie nevybledne, ale zostáva farebne stále. Podmienky udržateľnej výstavby spĺňajú nielen vďaka jednoduchej údržbe a možnosti recyklácie, ale tiež vďaka dlhej životnosti, ktorá činí pri správnej povrchovej úprave až 50 rokov.

VLASTNOSTI KOMPAKTNÝCH DOSIEK


•  
extrémna odolnosť voči poveternostným vplyvom
•  
široká škála farieb a dekorov
•  
dlhá životnosť
•  
oderuvzdornosť
•  
vysoká odolnosť voči bežným chmikáliam a vode
•  
tepelný rozsah použitia  od -80 ° C až do +180 ° C
•  
anti-graffiti povrch – povrch je možné čistiť riedidlom a tak odstrániť farbu a iné nečistoty

 

Aktuálne technické informácie k produktu FunderMax max® EXTERIOR

 

 

Fasádne dosky FunderMax MAX Exterior sú vyrábané v súlade s normou EN 438-6 Type EDF a neobsahujú žiadne organické zlúčeniny halogénov (chróm, bróm, jód, atď.), PVC, síru, ortuť, kadmium, azbest či ochranné prípravky na drevo, akými sú pesticídy a fungicídy.