8 dôvodov prečo povedať ÁNO odvetranej fasáde

8 dôvodov prečo povedať ÁNO odvetranej fasáde

odvetraná fasáda rodinného domu – drevodekor

Trvanlivosť, nepriepustnosť nízka hmotnosť sú len niektoré z výhod , ktoré prináša odvetraná fasáda. Materiály používané v tomto trvalo udržateľnom riešení ponúkajú najmodernejšiu estetiku, ktorá vzbudila veľký záujem u dnešných architektov. Vynikajúca konštrukčná odpoveď, ktorá spája eleganciu a účinnosť s výhodami a vysokou pridanou hodnotou, z ktorých najdôležitejšie sú:

 

# 1. Úspory energie a odvetraná fasáda

odvetraná vzduchová dutina zvyšuje termoreguláciu a pomáha zvyšovať energetickú účinnosť budov. Znižuje spotrebu klimatizácie a vykurovania o približne 30% a zaručuje úspory v najchladnejších a najhorúcejších obdobiach roka.

 

# 2. Akustická izolácia

Zvyšuje akustický výkon, pretože vzduchová dutina pôsobí ako zvuková izolácia z vonkajšej strany, čím znižuje hluk o 10% až 20%. Taktiež použité fasádne dosky do veľkej miery odrážajú zvuk späť, do vonkajšieho prostredia.

# 3. Vysoká ochrana proti vlhkosti

Chráni pred vlhkosťou tým, že zabraňuje kondenzácii, ktorá spôsobuje vlhké škvrny na vonkajších stenách. 

# 4. Ochrana proti vode.

Vetraná vzduchová dutina zabudovaná do systému znamená, že dažďová voda nepreniká dovnútra dutiny, a preto ponúka najvyššiu úroveň hydroizolácie.

# 5. Skryje rôzne vedenia

Odvetraná fasáda maskuje elektrické, plynové alebo inštalačné zariadenia budovy, ale zároveň umožňuje ľahký prístup k nim.

# 6. Jednoduchá inštalácia a výmena

Nízka hmotnosť kusov niektorých obkladových materiálov je veľkou výhodou pri inštalácii tohto systému. Tiež, ak sa kus poškodí alebo ho potrebuje nahradiť, systém  je jednoduché opraviť.

# 7. Estetická hodnota.

Rôzne dostupné formáty a široká škála vzorov, farieb a textúr robia odvetraný fasádny systém ešte atraktívnejší. V skutočnosti architekti vo zvýšenej miere zohľadňujú tento systém pri hľadaní optimálnych riešení v najnáročnejších projektoch.

# 8. Trvanlivosť a nízka údržba.

Napr. kompaktné dosky sú extrémne odolný materiál, ktorý ponúka väčšiu trvanlivosť ako ktorýkoľvek  iný obklad. Dosky niektorých výrobcov ako napr. Fundermax ponúkajú okrem štandardnej odolnosti voči UV žiareniu a poveternostným podmienkam aj tzv. Anti -Grafitty úpravu. Povrch je čistiteľný riedidlom od farieb. 

 

Celkovo je odvetraná fasáda ideálnym stavebným systémom, pretože ponúka zaručené výhody: tepelnú izoláciu, úsporu energie, vysokú ochranu proti vlhkosti, maximálnu trvanlivosť, estetickú kvalitu, minimálnu údržbu a jednoduchú výmenu.

druh obkladu – kompaktná doska Fundermax